• yeni
  • kategoriler

#erzurum

22 Ekim 2017

Düşen uçaktan kurtuldular, soğuktan kurtulamadılar

46 Yıl10 Ay23 Günoldu
Erzurum'da düşen askeri uçaktan paraşütle atlayan iki üsteğmen şiddetli soğuk nedeniyle donarak öldü.
20 Ekim 2017

Varlık Vergisi'ni ödeyemeyen ilk azınlık kafilesi Aşkale'ye gönderildi

75 Yıl10 Ay20 Günoldu
Varlık Vergisi borçları tahsil edilemeyen ve İstanbullu gayrimüslimlerden oluşan 32 kişilik ilk kafile Erzurum Aşkale'deki çalışma kampına gönderildi. Eylül'e kadar Aşkale'ye gönderilenlerin sayısı 1229'u buldu.
07 Mart 2016

Belediye kamyonu, belediye başkanının aracına çarptı

3 Yıl22 Günoldu
Erzurum'un merkez Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'un aracına, Büyükşehir Belediyesi'ne ait, asfalt taşıyan bir kamyon çarptı. Kamyon şoförü, çarptığı aracın belediye başkanının olduğunu öğrenince ne yapacağını şaşırdı. Ali Korkut şoförü uyarmakla yetindi. (Kaynak: hurriyet.com.tr)
07 Mart 2016

Bayburt için söylenen söz, Erzurum'da gerçek oldu

8 Yıl1 Ay27 Günoldu
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın, Erzurum'da verdiği konser hınca hınç dolup, topluluk ayakta alkışlanırken, salon girişindeki anı defterine bir kişinin "Abi adama işkence ediyor bunlar yav" diye yazdığı görüldü. Bu olay, ünlü bir rivayet olan "Bayburt, Bayburt olalı böyle zulüm görmedi" sözünü hatırlattı.
07 Mart 2016

Bakan'dan vatandaşa: Takla at da sevindiğini anlayalım

6 Yıl8 Ay12 Günoldu
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Erzurum Pasinler'de kendisine "Sayın Bakanım, geldiğine çok sevindim" diyen 60 yaşındaki Mustafa Boğaçayır'a, "Nereden bileyim sevindiğini? Hadi bir takla at ya da oyna bir göreyim" dedi.

Röntgenciler, dayanışma derneği kurdu

49 Yıl1 Ay4 Gün
önce oldu